Stránky všeobecně sportovně zaměřeného oddílu s širokým polem působnosti pro děti rozmanitého věku a zájmů.
Tuhle menší hru, kterou hrajeme paralelně se Zemí divokých koní jsme začali na výletě z kovár do zákolan a to hlavně pro ty oddílovce i neoddílovce, kteří buďto ZDK nehrají anebo se jim postup do druhé části hry nezdařil. Ti co v ZDK pokračují úspěšně mají body ze sběratelů přepočítávány do ZDK jako každé jiné body z drobných her.

Je to výletová úkolovka, to znamená že se hraje na jednodenních výletech kdy se jde minimální počet 5km a na každý kilomatr připadne jeden úkol ke splnění a na celých 5km potom dvě samostatná hledání. Hledají a získavají se zvířata. Zvířat je 60 druhů v deseti sadách - tedy celkem 600 kartiček. Za účast ve hře dostává hráč vždy jednu kartičku, za vítězství potom 2. Při hledání je do prostoru o velikosti aspoň 10x2 metry poschovávána jedna sada zvířat a k hledání přistupují hráči podle věku od nejmladšího po nejstaršího v intervalech cca 30-60 sekund.
Máme za sebou teprve první výlet do této hry, další budeme absolvovat převážně během prázdnin, kdy je k tomu mnohem více prostoru. Zatím jsme nepočítali kolik kdo ulovil zvířat a jakých druhů, nejdůležitější pro nás byl jeden z úkolů a to Lov na příšerky. Tento zcela pro oddíl nový počin jsme zkoušeli, abychom ho ozkoušeli a věděli co a jak až se bude hrát příště. lov se líbil většině hráčů a tak jej po odhlasování zařazujeme do našeho oddílového herního inventáře. Tato hra probíhá tak, že se v úrčitém ohraničeném území umístí určiřý počet příšerek či padouchů nakreslených na čtvrtkách A4. Velikost území i počet karet je podle počtu hráčů. My jsme pro zkušební hru měli 6 karet s příšerkami na ploše cca 10x20 metrů. Vedoucí hry se vybavil lepítky (etiketkami) a fixem. Byl ve vzdálenosti 10 metrů od nejbližší karty s příšerkou. Hráči se postavili do fronty opět od nejmladšího a vedoucí jim postupně vydal po jednom lepítku s počátečním písmenem jejich jména. lepítka představovala náboje a z hráčů se stali lovci. Lovci stříleli svoje náboje do libovolných příšerek. Když už nešel na příšerku náboj nalepit tak, aby nepřekrýval jiný náboj, byla příšerka ulovena. Lovec který na ní umístil poslední náboj jí donesl vedoucímu hry a dostal za takto ulovenou příšerku bonus 10 bodů. Kařdá příšerka měla předem danou bodovou hodnotu, která byla ovšem pro každého hráče jiná a hráči tyto hodnoty předem neznali.
1
ZASE BRZY JUKNĚTE, CO SE STALO NOVÉHO.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one