Stránky všeobecně sportovně zaměřeného oddílu s širokým polem působnosti pro děti rozmanitého věku a zájmů.
V neděli jsme po ránu moc času neměli. Museli jsme si sbalit všechny věci a ani jsme se nestihli nasnídat, abychom už krátce po sedmé mohli odejít na autobus. Najedli jsme se cestou než jsme se přepravili na metro. Tím jsme absolvovali nejdelší část naší poutě na Kros Skalka, jeden z našich nejoblíbenějších běžeckých závodů. Přejížděli jsme ze Skalky až na Dejvickou, kde jsme obstáli na výbornou při detektivní práci pod názvem ,,Jak najít správnou zastávku správného autobusu." Poslední část cesty nám utekla už rychle. Dorazili jsme na místo tak akorát ke konci prezentace těch nejmenších. Každý z Pišišvorů dostal startovní číslo se svým jménem, jelikož nás kamarád přihlásil předem spolu se sebou a nemuseli jsme se tak o nic starat. Ke startovnímu číslu jsme měli ještě čip na měření času a tašku s drobnostmi. Tentokrát jich bylo opravdu málo. Každý závodník dostal jablko a malinký pytlíček bonbónů. Takže oproti loňsku změna k horšímu.
Fotografie1164.jpg
Fotografie1165.jpg
Fotografie1168.jpg
Fotografie1170.jpg
Všeobecně byl v tomto ohledu slabší ročník. Nebylo tam ani tolik stánků, kde se mohlo něco vysoutěžit ani tak obsáhlý doprovodný program. Ale my jsme měli stejně tak málo času, že já osobně jsem nestihla vůbec postřehnout, co všechno tam je a co chybí. Než jsem připravila na běhy ty nejmenší, už se pomalu startovalo. Kryštof ještě stihl ulovit jednu čestnou funkci. Přihlásil se, tedy spíš tak trochu já se přihlásila za něj, se dobrovolně přiznám, že se stane pro ten běh těch nejmenších kameramanem a bude celý závod zaznamenávat. A tak dostal na bříško parádní kameru s postrojem, hrozně se mu líbila a bylo vidět, že je hrdý na tak zodpovědný úkol, který nikdo jiný nemá. Pan kameraman se divil, že jsou ty malé děti tak malé :) a že to bude jakoby běžela motorová myš. Jako doprovod si zvolil Nikolase, když už jsem byla zadaná jako doprovod Bětulky a všechno bylo připravené. Ještě proběhla prezence závodníků před startovní bránou a pan pořadatel všechny přivítal, potom vystřelil a opravdu velká hromada dětí se vyhrnula na svůj minikros.
Fotografie1171.jpg
Fotografie1173.jpg
Fotografie1177.jpg
Fotografie1178.jpg

Kryštůfek měl zprvu těžkou práci propracovat se k okraji dráhy na pěšinku, jelikož a protože byla všude docela vysoká tráva. Nevím, nevím, jestli kamera nenasnímala jenom špičky jejích listů. V úvodu mu to do kopce moc nešlo. Tedy přesněji řečeno spíš neběželo, ale šlo. Když se vyšplhal na vrcholek loučky, bylo to zase moc z kopce a tam mu to začalo běžet až moc. Nejlépe se mu asi utíkalo ve třetí třetině okruhu, kde byla více - méně (spíš méně než více) rovinka. Zvládl celý závod moc pěkně a nikde se nerozplácl. To je velice důležité. Takové rozplácnutí se na břicho by v jeho případě mohlo znamenat i rozplácnutí kamery a to by pan kameraman neměl radost. V závěru se ještě snažil předběhnout jednoho ze svých soupeřů, ale bohužel se mu to nepodařilo a tak na medaili nedosáhl. Ale běžel opravdu hezky, celou dobu sám jenom v doprovodu Nika, který mu ukazoval cestu. 

Já jsem ve stejné kategorii, akorát mezi děvčátky, doprovázela Bětulku. Ta nejdřív vůbec nechtěla z kočárku. Pak zvědavě doťapala ke startovní bráně a trochu jí zaskočilo, kolik je tam dalších dětí. Koukala se kolem sebe a vypadalo to, že se jí mezi ně nebude chtít. A nikam nepoběží. Ovšem sotva se trochu rozkoukala, už si to hnala dopředu ke startovní čáře a ještě jsem jí musela držet, aby nevyběhla dřív než ostatní. Zvládla uběhnout prakticky celou trať. Jenom z kopečka jí to moc nešlo a tak jsem jí nějakých 5 metrů poponesla. Dole už potom zase chtěla ťapat a letěla by jako drak, že každou chvíli ve vysoké trávě zakopávala a já jí pomalu ani nestíhala přizvedávat, aby sebou nešvihla. Kousek od cíle jí hodně vyvedli z rovnováhy diváci, kteří jí povzbuzovali a fandili. Koukala po nich a vůbec nevěděla co se děje. Vypadala úžasně roztomile. Předem se počítalo s tím, že jako úplně nejmladší skončí poslední. K našemu překvapení ale dvě ze soupeřek porazila a poslední nebyla. Dokonce v jedné chvíli na kopečku doháněla i Kryštofa. Ten pak ale přidal a zmizel v dáli. 

ZASE BRZY JUKNĚTE, CO SE STALO NOVÉHO.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one