Stránky všeobecně sportovně zaměřeného oddílu s širokým polem působnosti pro děti rozmanitého věku a zájmů.
SOBOTA 16.5. Kouřim dole u skal od 9:00

JAK JSME SE ZTRATILI A ZASE NAŠLI UPROSTŘED KOPŘIV A ROŠTÍ

Měla to být volná sobota, ale to bychom nesměli být mi Pišišvoři, abychom si nenašli pro změnu nějakou úplně novou zábavu. Plakátu ohlašujícího orientační běh v okolí Kouřimi jsme si všimli cestou na koloběžky o týden dříve a ihned nás zaujal. Ani jsme moc neváhali a zaslali přihlášky. Potěšila nás vstřícná reakce pořadatelů, kteří povolili chůzi i ve skupinkách a mohli se tak do závodu zapojit i ti nejmenší, co ještě mapu číst neumějí. 

Nakonec se k nám připojil pouze Tomáš, i když měli jet i ostatní. Anežka se rozmyslela ráno půl hodiny před odchodem na vlak. Nepodařilo se nám ji přemluvit. Ale musím říct, že my ostatní jsme si to užili hodně. Cesta přes Český Brod byla o trochu delší než motoráčkem, ale časově mnohem výhodnější. Přes město jsme pouze seběhli dolů ke skalám a spolu s námi se k deváté hodině začali scházet i ostatní závodníci. Nakonec jich bylo rovných 160, což ani samotní organizátoři nečekali a tak se start o něco málo posunul. Přesto všechno zvládali bez větších problémů a plynule. U startu nám ochotně bylo vysvětleno, jak se čte mapa orientačního běhu, v níž bylo několik odlišností od mapy běžné turistické. Tak například les tam byl značený bílou až tmavě zelenou barvou. Nejdřív jsme se v mapě vůbec nevyznali, ale když nám bylo ukázáno, kde se vlastně nacházíme, hned bylo vše jasnější. Před startem jsme si ještě vyplnili průkazky, zapsali jsme si do nich pomocné popisy stanovišť a připravili jsme se ke startovnímu koridoru. Startovalo se po dvojicích, jeden z dospělé a druhý z dětské kategorie, po minutě. Bylo to fajn. Před startem jsme se zběžně jukli do mapy a konstatovali, že první tři červené kontroly jsou Lechův kámen, kaplička a Libušino jezírko. 

 Původně jsem si říkala, že budeme hledat jenom snadné červené kontroly, pořadatel měl takovou poznámku, že ty ostatní jsou pro začátečníky složité, ale hned zprvu se mě a mrňouskům podařilo najít modrou i zelenou. Pak jsme sice jednu kontrolu číslo 41 schovanou opravdu ukrutně v trnitém křoví minuli, ale ke konci jsme jí na třetí pokus našli. Mezitím se nám podařilo objevit i několik dalších a na závěr potom opět dvě červené. Ještě nám zbývalo deset minut a tak jsem chvilku uvažovala, jestli nezkusit najít ještě další kontrolu, ale nemuseli bychom dodržet časový limit, takže jsme to nechali být. Kryštof obzvlášť byl hodně unavený a Bětulka po boji s jednačtyřicítkou poškrábaná a tak jsme spokojeni s nalezením deseti kontrol, celé poloviny, proběhli cílem. Děti dostaly diplomy, ze kterých se dá poskládat malá replika kontroly a čekali jsme na Toma. 

1
ZASE BRZY JUKNĚTE, CO SE STALO NOVÉHO.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one