Stránky všeobecně sportovně zaměřeného oddílu s širokým polem působnosti pro děti rozmanitého věku a zájmů.

ÚTERÝ 15.5. PRAHA ŘEPY 

pod záštitou starostky městské části Prahy 17, Rádia Impuls a samosebou Tomáše Slavaty.

Na dnešek jsme se sice nepřipravovali tak poctivě jako v loňském roce, ale o to víc jsme se těšili. I protože už Leonard dorostl do věku, kdy se mohl vydat na trať jako ostatní. A díky skvělému přístupu organizátora Tomáše Slavaty si zazávodil i Kryštůfek. A příjemnou společnost nám dělal i tentokrát Ondra, dokonce se Šimonem. Ten sice nebyl první a nevyhrál všechno, jak před závodem prohlašoval, ale ostudu rozhodně neudělal. To ostatní měli poněkud skromnější plány. Leonard chtěl hlavně závod dokončit, to samé Kryštůfek. Gabča si dala za cíl nespadnout v cyklo části, Nikolas chtěl nebýt poslední a Tomáš si hrozně moc přál dostat se alespoň na třetí místo. Krom toho samosebou všichni toužili po kole z tomboly. 

Organizátor měl vše letos velmi dobře připravené, krom chyby v příjmení se nedalo najít vůbec nic, co by se mu mohlo vytknout. Pro velký zájem vložil závod pro děti, které neumí na kole ani na odrážedle a to pouze běh na jedno kolo. Hned se mohl zúčastnit i Kryštůfek. Nádherně se po trati prošel i proběhl a všechno zvládl na jedničku. Smál se u toho a z náramku v cíli měl velikánskou radost. Mezi jezdci na odrážedle se postavili na start Leo i Šimon. Celkově tam byli čtyři a na naléhání jedné z maminek nebo tet byla tato kategorie oddělena od cyklistů. Šimonovi to šlo opravdu hezky. Leonard už tolik štěstí neměl. Při jízdě na odrážedle sice předjel tři cyklisty a jednoho soupeře, ale vzápětí mu spadla bota a on místo aby jel dál, tak si jí chtěl obouvat. Řekla jsem mu, aby jí nechal být a pokračoval. Když se popral s touto částí, tak mu spadla při běhu ještě druhá bota a závod dokončoval naboso. Ale vůbec nic si z toho nedělal, proběhl cílem s úsměvem.

Po chvíli volna, kdy jsme sledovali výkony ostatních kategorií anebo si děti hrály na skákacím hradu, přišla na řadu Gabča. Byla plná velkých obav po loňském pádu v cyklistické části a moc si nevěřila. Přesto však nastoupila do závodu s velkým odhodláním. Po prvním zaváděcím kole, které se dnes běhaly místo kačáků, byla na třetím místě. Trochu měla problémy s nasedáním na kolo a tak se posunula o jedno místo zpět. Její kategorie již však jela dvě kola a měla tak dostatek času se přiblížit prvním třem soupeřkám. Po cyklistické části na ní navíc čekaly ještě dvě kola běhu, které měla rozhodně silnější než kolo. Vybíhala do nich těsně čtvrtá a hned po prvních padesáti metrech se probojovala na třetí místo a v posledním kole ještě zvládla o jednu příčku si polepšit a doběhla na úžasném druhém místě.

1
ZASE BRZY JUKNĚTE, CO SE STALO NOVÉHO.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one